About – Hakkında

Hello!

Welcome to my personal blog. My name is Celal Murat and I am an Engineer.

I have been a Business Analyst, Business Intelligence Consultant, project manager and a founder. I continue to work in my own company Zeka Küpü.

I like Gaming, Fantasy and Fiction Books and analyzing&optimizing life in usual. I love to think about solutions to everyday and ever-lasting problems. I like personal development, learning and sharing. In this blog I will be sharing my thoughts, solutions and experiences.

If you want to learn what I did to earn my living thus far, you can visit my LinkedIn Page: tr.linkedin.com/pub/murat-parlak/25/64b/44/

Merhaba,

Ben Murat, bloğuma hoşgeldiniz. Bir mühendisim.

İş Analisti, İş Zekası Danışmanı,proje yöneticisi olarak çalıştım. Kendi şirketim Zeka Küpü‘nde kurucu danışman olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Oyun oynamayı, bilim fantazi kurgu kitaplarını ve hayatı daha verimli hale getirmeyi,. günlük ve ezeli problemlere çözümler düşünmeyi, kişisel gelişimi ve bunları paylaşmayı severim. Bu bloğımda da aklıma gelen paylaşmak istediğim herşeyi paylaşmayı planlıyorum.

Şu ana kadar geçinmek için ne yaptığımı merak ederseniz, buyrun LinkedIN profilim: tr.linkedin.com/pub/murat-parlak/25/64b/44/

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s